به گزارش وبسایت ایده آفرین از کلیک، در ۶ آگوست سال ۱۹۹۱ دانشمند انگلیسی آقای تیم برنرز لی در سازمان تحقیقات هسته‌ای اروپا (CERN) اولین وب‌سایت آنلاین جهان را ایجاد کرد. این وب‌سایت برای معرفی شبکه وب جهانی www به افراد تازه‌کار بر روی اینترنت ایجاد شد. آدرس این وب‌سایت info.cern.ch بود و اولین صفحه این وب‌سایت هنوز فعال است.

انسان فقط ۴۰ درصد از ترافیک اینترنت را می‌سازد و شصت درصد باقی‌مانده توسط ربات‌ها ساخته می‌شود. ربات‌ها برنامه‌های کاربردی نرم‌افزاری هستند که به صورت خودکار کارها را انجام می‌دهند. از جمله ربات‌های خوب می‌توان موتور جستجو و ابزارهای تحلیلی را نام برد و ربات‌های بد مانند ربات‌هایی که هرمه یا اسپم را ایجاد می‌کنند.

نتایج موتور جستجو را فقط آن چیزی است که شما می‌بینید و وب سطحی یا Surface Web نام دارد. میلیون‌ها وب‌سایت مخفی شاخص‌گذاری نشده وجود دارد که برای دسترسی به آن‌ها به مرورگرهای خاصی نیاز است. به این مرورگرها وب عمیق یا Deep Web گویند و حداقل ۵۰۰ برابر عمیق‌تر از وب سطحی است.

چهار سال است که اینترنت به مرز ۵۰ میلیون کاربر برسد. تلویزیون ۱۳ سال ،رادیو ۳۸ سال و تلفن ۷۵ سال است که به این هدف رسیده‌اند.

پانزده درصد زوج‌هایی که ازدواج کرده‌اند برای اولین بار همدیگر را در اینترنت ملاقات کرده‌اند!

اولین بار مفهوم دوربین وب” در سال ۱۹۹۳ در دانشگاه کمبریج مورد استفاده قرار گرفت. دوربین وب برای مانیتور کردن احساس پر بودن یا نبودن یک قهوه جوش استفاده شد.

در حال حاضر تقریبا ۴۰ درصد از کل جمعیت جهان به اینترنت متصل هستند.

در آوریل ۲۰۱۶ فیسبوک به مرز ۱۵۹۰ میلیون کاربر فعال رسید.

چین از نظر تعداد کاربر اینترنت با بیش از ۷۲۱ میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ در صدر قرار گرفته است. ۹۵٫۰۵ درصد از جمعیت نروژ از اینترنت استفاده می‌کنند و از این لحاظ نروژ در صدر قرار دارد.

با دسترسی ماهواره‌ای نقطه‌ای از جهان وجود ندارد که به اینترنت متصل نباشد، مگر از طریق دولت‌ها مقررات سختگیرانه‌ای برای دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد.

فقط یک پرس و جو بر روی موتور جستجوی گوگل به صدها یا بیشتر سرور نیاز دارد تا در کمتر از ۰٫۲ ثانیه نتیجه را ارئه دهد.یک گروه چهارده نفره متعلق به شرکت اینترنتی واگذاری نام‌ها و شماره‌ها (ICANN) چهار دفعه در سال در یک جلسه به نام مراسم کلید” ملاقات می‌کنند. افراد این گروه از کشورهای مختلف هستند و هر کدام یک کلید دارند که به کنترل هدایت ما به سمت اینترنت می‌پردازند. همان‌گونه که ICANN مسئولیت تعیین آدرس‌های اینترنتی عددی به وب‌سایت‌ها، کامپیوترها و ترجمه آن‌ها به آدرس‌های وب نرمال که مردم آن‌ها را در مرورگر خود تایپ می‌کنند را بر عهده دارد، کار گروه نیز بررسی و تایید هر کدام از آدرس وب‌سایت‌هاست که منحصر به فرد و معتبر باشد تا از آدرس‌دهی‌های جعلی جلوگیری شود.

در ماه مه سال ۲۰۱۶سایت چینی Chinese social networking site Sina Weibo در حدود ۲۶۱ میلیون کاربر فعال داشت.

توئیتر ماهانه ۳۱۳ میلیون کاربر دارد و ۵۰۰ میلیون توئیت هر روز تولید می‌کند.
اولین ایمیل در سال ۱۹۷۱ توسط ری تاملینسون ارسال شد. آن رویداد یک تست ارسال پست الکترونیکی بود که از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر ارسال شد. او بعدها گفت که متن ایمیل تست کاملا فراموش شده است. احتمالا متن ایمیل QWERTYIOP یا چیزی شبیه این بوده است.

در یک روز عادی ۱۲ تا ۱۶ درصد از درخواست‌های گوگل هرگز قبلا پرسیده نشده است.

به طور متوسط مجرمان اینترنتی حدود ۳۰۰۰۰ وب‌سایت را هر روز مورد دست درازی قرار می‌دهند.

یک موضوع بحث برانگیز وجود دارد که آیا معتادان به اینترنت را در لیست بیماران روانی قرار دهند یا نه!؟ به این اختلال که اختلال استفاده اینترنت می‌گویند این‌گونه شناخته می‌شود که دغدغه فرد که بازی اینترنتی انجام می‌دهد یا به جستجو و استفاده از اینترنت می‌پردازد در زمانی که به اینترنت دسترسی ندارد!

بیش از صدهزار دامین دات کام هر روز بر روی اینترنت به ثبت می‌رسد.

حدود ۹۰ درصد از تمام ایمیل‌ها در سراسر دنیا ارسال هرمه هستند.

در یک ژوئیه ۲۰۱۰، فنلاند دسترسی به اینترنت را برای شهروندان خود به عنوان یک حق قانونی اعلام کرد و اولین کشوری بود که این کار را انجام داد.

در سوم آگوست ۲۰۱۶ بیش از ۱٫۰۶ بیلیون وب‌سایت بر روی اینترنت وجود داشت.

کتابدار مستقر در نیویورک، خانم ژان آرمور پولی برای اولین بار عبارت گشت و گذار در اینترنت (Surfing the Internet) را برای عنوان مقاله خود استفاده کرد. این مقاله در بولتن کتابخانه دانشگاه مینه‌سوتا ویلسون در ژوئن ۱۹۹۲ منتشر شد.


بازي ها و نرم افزار ها و دانستنی های اینترنت

مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: اینترنت ,درصد ,وب‌سایت ,اولین ,میلیون ,استفاده ,میلیون کاربر ,کاربر فعال ,اینترنت وجود ,اینترنت متصل ,برای اولین
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

طبیب خراسان کالک مهران دم بند .: حقیقت زندگی :. دستگاه وکس اپیلاسیون نمایندگی لیست قیمت فروش خدمات تعمیر کولر گازی اسپلیت در شیراز - عظیمی beroozresaanonline@gmail.com نمایندگی رسمی فروش خدمات تعمیر کولر گازی اسپلیت در شیراز - عظیمی پَستو عاشقانه های ازدواج